איזו הכשרה צריכה להיות למורה פרטי לפסיכומטרי?

מורה פרטי לפסיכומטרי

כל מי שרוצה ללמוד באוניברסיטה חייב לעשות מבחן פסיכומטרי. מרבית הצעירים שעושים מבחן זה, נרשמים למכון בשביל לעבור קורס פסיכומטרי אשר יכין אותם לקראת המבחן. חלקם ישתמשו גם בשירותיו של מורה פרטי לפסיכומטרי תוך כדי הקורס או בתחליף לו. כך הם יוכלו ללמוד עם המורה אחד על אחד, את החומר שהם צריכים עבור המבחן.

עולה השאלה, איזו הכשרה צריך מורה פרטי לפסיכומטרי. ברור לכל שמורה פרטי למתמטיקה צריך להיות עם תואר בתחום או לפחות להיות ברמה מאוד גבוהה בנושא בשביל שהוא יוכל ללמד תלמידים. כנ"ל לגבי מורה פרטי לאנגלית ולכל תחום אחר. אך מה צריך לדעת מורה פרטי לפסיכומטרי? איזו הכשרה הוא מקבל בתחום?.

כיצד הופכים להיות מורה פרטי לפסיכומטרי

להבדיל ממורים פרטיים לאנגלית או למתמטיקה, הרי שמורה פרטי לפסיכומטרי לא יכול ללמוד את התחום במסגרת האוניברסיטה מהטעם הפשוט שאין תואר בפסיכומטרי. אך הוא כן יכול לרכוש הכשרה בתחום. כיצד? ראשית, הוא יכול לבצע את המבחן מספר פעמים, כך הוא לומד כיצד הוא בנוי ואיזו טכניקה הכי טובה בשביל ללמד את המבחן. שנית, הוא יכול ללמוד כיצד להיות מורה פרטי, איך לגשת לתלמיד, כיצד להסביר לו את החומר. הוא צריך לזכור, שלהבדיל מכל תחום אחר, חלקים מסוימים בתחום הפסיכומטרי אינם מוכרים לתלמידים, הם לא לומדים את זה בבית ספר או בתיכון, ולכן הוא צריך להשקיע הרבה יותר זמן ומשאבים אחרים בשביל להסביר אותם.

כמו כן, מורה פרטי צריך ללמוד את השינויים שחלים במבחן, לשם כך עליו לעקוב אחר מבחנים שונים, לדעת בדיוק כיצד מבחנים נראו בעבר וכיצד הם נראים כיום. לכן מלבד הצורך לפתור את המבחנים השונים, על המורה גם להשקיע זמן יקר במעבר על המבחנים השונים ולהבין כיצד הם בנויים לאורך הזמן.

נקודה נוספת היא שעליו לבנות סימולציות שונות, כלומר לבנות מבחנים (על בסיס מבחנים קיימים או לקחת מבחנים ישנים ולהפוך אותם לסימולציות), בשביל שהוא יוכל לבחון את התלמיד ולראות כיצד והאם הוא מוכן למבחן. לא מדובר בדבר פשוט, לא מצד המורה ולא מצד התלמיד, זה דורש זמן וסבלנות, אך הסימולציות הן בסיס ההכנה לפסיכומטרי.

עוד נקודה חשובה היא חלוקת הזמן. מאחר ומבחן פסיכומטרי מבוסס על חלקים, הרי שעל מורה פרטי לפסיכומטרי ללמוד כיצד לחלק את הזמן בצורה נכונה, כך שהוא יילמד את התלמיד את כל מה שהוא צריך, וישים איתו דגש על הדברים שהוא פחות טוב בהם.

לסיום, הכשרה של מורה פרטי לפסיכומטרי מבוססת הן על לימוד הנושא והן על חזרה אינסופית על החומר, ככל שהמורה יכיר את המבחן ואת הטכניקות השונות כיצד לענות עליו, כך הוא יוכל לספק הרבה יותר כלים לתלמידים אותם הוא מלמד והוא יעזור להם לעבור את המבחן בהצלחה.

מודעות פרסומת