פינת אוכל ראטן – כל היתרונות

פינת אוכל לגינה

כאשר אנו מעצבים ומאבזרים את החלק החיצוני של ביתנו בין אם זו המרפסת, הדק, הפרגולה או הגג, עלינו לחשוב על כמה מאפיינים חשובים שיאפשרו לנו להנות מהריהוט והאביזרים המשלימים אותם אנו בוחרים לאורך שנים. ולהימנע מהחלפה ושדרוג של החלל בכל שנה מחדש.

  • עמידות
  • חוזק
  • עיצוב מרשים
  • נוחות

יותר ויותר ישראלים בוחרים לעצב את החלק החיצוני של ביתם או עיצוב המרפסת באמצעותם מוצרים עשויים ראטן. פינת אוכל מראטן, מערכות ישיבה עשויות ראטן, ערסלים ועוד.

אז מהו הראטן?

למעשה הראטן האמיתי או הטבעי הינו חומר טבעי שגדל ביערות במדינות כמו אינדונזיה ומלזיה. למרות יופיו המרהיב של הראטן הטבעי הוא איננו נחשב לחומר גלם עמיד וזו הסיבה שהתעשייה פיתחה משהו חדש – חומר דמוי ראטן. מדובר למעשה בראטן פלסטי שנחשב לחומר חזק, עמיד ויחד עם זאת עונה על הצורך העיצובי של כולנו. אצלנו בארגמן חוויה בגן תוכלו להתרשם מקשת רחבה של מוצרי ראטן החל מפינות אוכל ומערכות ישיבה דמויות ראטן, דרך מיטות שיזוף, כסאות בר ופינות קפה.

אם בעבר מוצרי הראטן היו ל״עשירים בלבד״ בשל מחירם הגבוה, היום כל אחד יכול להנות ממערכת ישיבה עשויה ראטן, פינת אוכל מראטן סינטטי  ושאר מוצרי ראטן במחירים מעולים.

הראטן הסינטטי הוא למעשה סיב פלסטי שעשוי מחומר הנקרא PVC בציפוי UV. אותו ציפוי מגן על מוצרי הגן מפני קרני השמש. בעוד הראטן הטבעי נחשב לסוג של קש ואיננו מתאים לתנאים חיצוניים כמו שמש, גשם, לחות ויובש, הראטן הסינטטי מותאם באופן ספיציפי לאזורים וחללים חיצוניים.

דברים שכדאי לדעת על מוצרי ראטן

  1. כדאי להימנע ממצב שבו מוצרי הראטן אותם אנו מעוניינים לרכוש נמצאים בחשיפה מלאה לשמש. הסיבה לכך היא שהסיבים עצמם עלולים במשך הזמן להתייבש ולכן מומלץ להצטייד במידת הצורך בשמשייה או אפילו לחשוב על בנית פרגולה או פתרון הצללה אחר שיספק לנו צל חלקי או מלא.
  2. איך מתחזקים – ניתן לשמר על מוצרי הראטן הסינטטי לאורך זמן באמצעות ריסוס עם ספריי מיוחד, פעולה שתשמור על גמישות הסיב ותאפשר לנו ליהנות מהמוצר לאורך שנים. במידה והמוצרים שבחרתם משלבים בד, כדאי לבדוק כיצד לכבס או לנקות את הבד באופן המיטבי.

כאמור, יש המון סוגים של מוצרי ראטן שעונים על קשת רחבה של צרכים במגוון צבעים ודוגמאות, כך שבקלות תוכלו להתאים את המוצר לאווירה ולסגנון העיצובי הרצויים.

מודעות פרסומת