כל מה שצריך לדעת על מבערי גז

מבערי גז

עולם התעשייה של היום משגשג יותר מאי פעם, כתוצאה מכך קיימת כל הזמן התייעלות בעבודה וניסיונות שונים להוביל להוזלה בעלויות יחד עם שמירה על איכות הסביבה שהמודעות לכך עולה וגוברת משנה לשנה. כחלק מתהליכי הייצור משתמשים כיום מפעלי תעשייה רבים בחום. דוגמא ברורה לכך היא תעשיית המזון. אך לא רק היא. כמעט בכל תעשייה נדרש השימוש בחום. לדוגמא בתעשיית הפלסטיק או בתעשיית המתכות כמו גם בבתי המלון ובענף החקלאות ובעוד רבים ממפעלי התעשייה השונים הקיימים בעולם אשר בהם יש צורך בשימוש בחום.

לשם מה יש צורך בשימוש בחום?

השימוש בחום עשוי לשמש למגוון רחב של תהליכים. כמו לצורך בישול או לצורך חיטוי, לעיתים זה עשוי להיות על מנת לזרז תהליכים כימיים שונים. למערכות המורכבות הללו הדורשות מקור חום נהוג להשתמש במבערי הגז.

מה הם היתרונות בשימוש עם מבערי גז?

הוזלה בעלויות –

קיימים סוגים שונים של מבערים אך לרוב נמצא את השימוש במבערי הגז , היות ומדובר במקור אנרגיה שהוא זול אך יעיל, העלות הבסיסית של מבערי הגז הינו זול בהשוואה לשאר המערכות האחרות הקיימות וכאשר בוחרים בשימוש במבערי גז ניתן להגיע לחיסכון משמעותי בעלויות ולהוזלה של ההוצאה הכספית בתהליך הייצור.

מקסימום אנרגיה –

מבערי הגז מתאימים לתהליכי הייצור שדורשים חום בטמפרטורה גבוהה במיוחד, בעזרת מבעיר גז לתעשייה ניתן להגיע לניצול מקסימום של אנרגיה בעזרת המערכות המתוחכמות שמנצלות את החום שבכבשן לשימוש חוזר וזאת על מנת להשיג טמפרטורה גבוהה בשימוש מינימלי בגז, התהליך של השימוש במחזור האוויר החם מפחית את כמות הגז שנדרש ליצירת אנרגית חום, וכל זה מייעל את התהליך.

שמירה על איכות הסביבה –

כאשר בוחרים להשתמש במבערי גז שהוא משאב טבעי זה מפחית את השימוש בחומרים אחרים אשר עשויים לזהם את הסביבה. כאשר משתמשים במחזור האוויר החם בכבשן מפחיתים על ידי כך את כמות השימוש בגז וכפועל יוצא מפחיתים גם את כמות הגזים שנפלטים החוצה ובזה תורמים לשמירה מזיהום האוויר ועל איכות הסביבה.

מבערי גז

שליטה על עוצמת החום –

בעזרת מבערי גז ניתן לשלוט בצורה מדויקת על הטמפרטורה הרצויה וזהו יתרון המאפשר שילוב מוצלח עם מערכות שליטה אלקטרוניות, המערכות האלקטרוניות קוראות את הנתונים של לחץ הגז על ידי חיישנים שונים והבקרה על לחץ הגז, ועל מידת החום, בנוסף לנתונים נוספים מאפשרת להתאים או לשנות את הטמפרטורה הרצויה תוך שניות.

לסיכום- היתרונות בשימוש במבערי גז:

-הגז הינו משאב זמין ומחירו זול ביחס למשאבים אחרים.

-הגז הינו חומר נוח לאחסון וכשנדרשת העברה שלו ממקום למקום – היא מתבצעת בקלות רבה.

-ניצול של אנרגיה ברמה גבוהה ביחס לאחרים.

-שימוש בגז מסייע בשמירה על איכות הסביבה.

– ניתן לשלוט על מבערי הגז בצורה מדויקת וזה מאפשר את השילוב במערכות האלקטרוניות.

מודעות פרסומת