כל מה שצריך לדעת על עבודה בגובה

עבודה בגובה

הפחד מפני הגובה טבוע בנו ומטרתו להגן עלינו ולשמור עלינו בחיים. בישראל ובעולם כולו העבודה בגובה מסכנת את חייהם של עובדים בתחומים רבים החל מתחום הבנייה, דרך פרסום ושלטי חוצות ועד עבודה במפעלים. מספיק שאנחנו כאזרחים פרטיים עולים על סולם לתקן משהו בגג או במזגן ושנייה אחת יכולה לעלות לנו בחיינו. במאמר הבא נתאר בפניכם את כל מה שצריך לדעת על בטיחות בעבודה בגובה.

מינהל הבטיחות מתאר נתון של 29 עובדים שמאבדים את חייהם בישראל בכל שנה ועל כך ש- 45% מסך תאונות העבודה מתקיימות כתוצאה מנפילה מגובה. ככל שאנו עובדים יותר ימים בשנה בגובה, הסיכוי להיפגע עולה אז מה עושים? איך מונעים את הנפילה ושומרים על הבטיחות בגובה?

הנה כמה כללי בטיחות סופר חשובים לעבודה בגובה:

  1. השתמשו אך ורק בסולם תקין ותקני. מה זה אומר? הסולם חייב להתאים לגובה שאתם מעוניינים לעלות ולהיות מצויד ברפידות גומי מיוחדות המונעות את החלקתו.
  2. שימו לב כיצד אתם מעמידים את הסולם, עליו לעמוד בשיפוע מדויק ונכון שימנע מכם ליפול.
  3. במידה ואין אפשרות להציב את הסולם בצורה תקנית, בקשו ממישהו נוסף לאחוז בסולם ולוודא שאתם בטוחים.
  4. בעבודות המתבצעות בגובה של מעל 5 מטרים, יש לעשות שימוש ברתמת בטיחות אותה מחברים לנקודת עיגון.
  5. בעבודה על גגות ומשטחים מוגבים קיימת חובה לעשות בדיקה של המקום לפני שמתחילים לעבוד. במידת הצורך יש לעשות שימוש במשטחי דריכה מיוחדים אשר יוצרו למטרה זו.
  6. במקומות שאינם מאובטחים במעקב, יש לעשות שימוש ברשת בטיחות או ברתמת בטיחות.
  7. במקום עבודה יש להקפיד כי כל העובדים עוברים תדרוך מלא לגבי על כללי הבטיחות ותכנית הבטיחות שהוכנה מראש על ידי יועץ בטיחות מוסמך.

    בטיחות בעבודה

אל תגידו ״לי זה לא יקרה״, הסטטיסטיקה הן בבתים פרטים והן במקומות עבודה מדברת בעד עצמה. פנו למעסיק שלכם שיספק לכם את כל התנאים האופטימליים החל מציוד, דרך לבוש ועד כלים בכדי שתוכלו לעבוד בבטחה ולשמור על החיים שלכם ועל גופכם שלם ובריא.

מודעות פרסומת