ציוד חובה לבעלי תוכים

ציוד חובה לבעלי תוכים

רק אדם שהיה לו בעבר ציפור מחמד יכול להעיד ולומר עד כמה זה נהדר לגדל ציפור, למרות שהיא לא נראית כה חברותית בהשוואה לחיה כמו חתול או כלב, מדובר בבחירה שפשוט אי אפשר להתחרט עליה, בייחוד כאשר מדובר בציפור כה אקזוטית ויפה שהיא תוכי. יש זנים רבים של תוכים שמגיעים מיערות האמזונס עד לארץ ישראל הקטנה וזו כבר תקופה ארוכה שאפשר לראות אפילו את התוכי העירוני מטייל לו בכל רחבי הערים המרכזיות ומקשט את העצים עם הכנפיים היפהפיות שלו והציוץ האופייני לו. מחפשים לעצמכם תוכי שיהיה אצלכם בבית או בחצר כדי לגדל אותו באהבה רבה? כדאי שתכינו את הציוד הנדרש לתוכי שהוא אחת הציפורים הכי יפות שהטבע ברא בכל רחבי העולם.

כלוב בגודל מתאים

בחירה של כלוב שבו התוכי שלכם ישהה רוב הזמן היא בחירה חשובה וכדאי לדעת מראש איזה סוג של תוכי אתם רוצים לרכוש ואת הכמות של התוכים מכיוון שממש לא חייבים להסתפק בתוכי אחד אבל מה שחשוב להבין הוא את הזנים ואת השילוב הנכון בין כמה תוכים על מנת שלא תהיה בעיה וכולם יוכלו לחיות בשלווה בכלוב אחד, אחרת לקנות כמה כלובים או לוותר על הכמות/זן שבחרתם. המבחר של הכלובים הוא די מרשים וכיום אפשר לבחור את העיצוב שהכי אוהבים כדי להעניק את הבית הכי יפה שאפשר עבור הציפור היפה שלכם. לא לשכוח להתייעץ עם המוכר טרם לכן.

מזון מתאים לתוכים

גם עבור התוכים ישנה חלוקה של המזון לפי זנים של תוכים כאשר יש לקחת בחשבון כי גודל התוכי לרוב כלול בהגדרות של הזן ולפיכך מדובר במספר תערובות די מצומצם אשר מכיל את כל אבות המזון שתוכי שנמצא בבית צריך על מנת לגדול ולהיות בריא ומאושר. אם מדובר בנקבות מטילות כדאי לבחור באוכל המיועד עבורן ובכל מקרה להפריד סוגים שונים של מזון ולהניח את האוכל בכלי ייעודי לכך. בכל מקרה אפשר להגיש לתוכים גם ירקות ופירות טריים וחתוכים בכמות הגיונית לגודל של התוכי כאשר יש להימנע מפירות חומציים ופירות עם גרעינים בתוכם(להסירם).

מצע לתחתית הכלוב

את המצע הזה מניחים על גבי עיתון בתחתית הכלוב שאותו יש לנקות מידי פעם מכל הלשלשת של הציפור, המצע מסייע לספוג את הריחות עד לרגע בו צריכים כבר להחליף את הקיים באחד חדש ונקי, לרוב המצע יהיה מורכב מגלילי עץ קטנים שסופגים את הריחות והנוזלים בצורה יעילה.

מודעות פרסומת