איך מתכננים מטבח חיצוני לגינה?

מטבחי גינה הפכו בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מחיי היום יום ומילוי שעות הפנאי בחוויות קולינאריות איכותיות. מטבח חיצוני מאפשר אירוח מפנק לבני הבית והוא מעניק מראה נהדר, מעוצב ויוקרתי לכל מקום.

מטבחים חיצוניים מתאימים לאירועים גדולים וקטנים או סתם לבילוי משפחתי אינטימי ולכן חשוב לתכנן אותם בהתאם לצרכים שלכם ולחלל החיצוני שלכם. אז איך מתכננים מטבח חיצוני לגינה? כל הטיפים בהמשך.

מדדו את חלל הגינה ובצעו התאמה מושלמת – כאשר מתכננים מטבח גינה חשוב מאד לקחת בחשבון את מידות הגינה ביחס למידות המטבח. בחרו בגודל מתאים ולא גדול מידי וזאת על מנת שהמטבח לא יהווה אלמנט שיוצר צפיפות. בנוסף חשוב לשמור מקום למשטח עבודה גדול שיהיה גם משטח אכילה כמו בר או אי. במידה ובחרתם בבר – אפשרו מקום לכמה כסאות בר נוחים. על הכיסאות יוכלו לשבת האורחים שלכם או בני המשפחה שיעזרו במלאכת הבישול.

קחו בחשבון אלמנטים שונים – אלמנטים כגון: חיבורים, צינורות מים, שקעי חשמל, צינור גז ועוד, כולם חלק בלתי נפרד מבניית מטבח חוץ. קחו בחשבון את החלל הנחוץ לאלמנטים אלה, ותכננו את המיקום לפי החיבורים הקיימים בגינה שלכם. אם אין חיבורים קיימים, הזמינו רק אנשי מקצוע מורשים שיתקינו את החיבורים המתאימים באופן בטוח במקום.

הצללת האזור – חשוב מאד שהמטבח יהיה במקום מוצל. מקמו את המטבח תחת צלייה, פרגולה, עץ גדול או תחת כל מקום שיש בו צל ונעים לשבת מתחתיו. ללא צל, שהייה במטבח בימים לוהטים או בימים חורפיים, יכולה להפוך לעינוי. מקום מוצל ומקורה ישמור על המטבח גם בימים לוהטים וגם בימים גשומים.

בחרו מטבח מחמורים עמידים – על מנת לבחור ולתכנן מטבח נכון ועמיד לאורך שנים חשוב לבחור מטבח העשוי מחומרים עמידים כגון מטבח עשוי נירוסטה או אבן. בחרו מטבח מחברת מטבחי חוץ טובה ומוכרת שמאפשרת אחריות של לפחות 3 שנים על המטבח.

bbq-308262_640

התאימו את המטבח במתאים ביותר לצרכים שלכם

כיום ישנם מטבחי חוץ משולבים במגוון אלמנטים מרכזיים ביניהם:

  • מטבח גינה עם מתקן צלייה – מטבח משולב מנגל שבו ניתן לצלות מגוון פרודוקטים. מטבחים אלה עשויים בדרך כלל נירוסטה או אבן.
  • מטבח חוץ עם גריל – מטבח המתאים לאוהבי האסתטיקה והצלייה שרוצים לצלות בצורה מושלמת מגוון מוצרי מאכל. הגריל מאפשר צלייה מדויקת עם מגוון שילובי להבות, טכנולוגיה וחידושים.
  • מטבחי חוץ עם גז לבישול – מטבחים בעלי גז לבישול כיור ומשטח שיש. מטבחים אלה דומים מאד למטבחי הגז, הצלייה והגריל והם מאפשרים בישול ביתי במיוחד.

חשוב מאד בבחירת המטבח להבין מהו הצורך העיקרי שלכם, מה סגנון הבישול הנפוץ ביותר שלכם, ואיזה מטבח יהיה נוח ומתאים לכם במיוחד ומתוך כך לבחור לגינתכם את המטבח המשולם!

מודעות פרסומת